| Strona Główna Portalu Agrowczasy.com | Fotogaleria - Mazury w obiektywie | Dodaj swoją ofertę |

Agencja Promocji Turystyki

WARMIA i MAZURY

   Warmia i Mazury są najważniejszym obszarem sportów wodnych w Polsce i jednym z najatrakcyjniejszych terenów turystycznych. Na Mazurach znajdują się największe polskie jeziora stwarzające doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa i wędkowania

NOCLEGI

INFORMATOR TURYSTYCZNY

Kruklanki Zapraszają

Kruklaniki k/ Giżycka

MAZURY W OBIEKTYWIE

SPŁYW KAJAKOWY SAPINĄ

Mosty kolejowe w Stańczykach

Północne krańce Mazur należą do najrzadziej odwiedzanych zakątków kraju. Właśnie tu, wśród uroczych pagórków i łąk, za wsią Stańczyki, piętrzą się potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy (31 km). Jest to jedna z największych ciekawostek krajoznawczych rejonu Puszczy Rominckiej. Dawna linia kolejowa przecina tu potężną, niewspółmierną do rozmiarów niewielkiej rzeczki dolinę, biegnąc po dwóch olbrzymich wiaduktach, będących największymi tego typu w Polsce. Wznoszą się one 31,5 m nad poziomem Błędzianki i mają ponad 150 m długości. 

Wioska Indiańska 
w Puszczy Boreckiej


Giżycko

Największymi  miejscowościami wypoczynkowymi na terenie Warmii i Mazur są m.in.:

Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, 
Ełk, Ruciane-Nida, Węgorzewo,
Iława, Ostróda oraz Elbląg. Tutaj w sezonie letnim organizowane są imprezy kulturalne i sportowe takie jak koncerty szantowe, regaty i inne. 

Ostróda

Największe centra turystyczne                                       (fot. Giżycko port jachtowy)


   Jedną z większych atrakcji turystycznych regionu  jest zbudowany w XIX wieku Kanał Elbląski, który łączy Elbląg z Ostródą. Dzięki systemowi śluz i pochylni statki nie tylko przemieszczają się drogą wodną, ale są również ciągnione po lądzie na specjalnych wagonikach.

Kruklanki

 Kanał Elbląski


Nidzica

    W okolicach Lidzbarka Warmińskiego. Charakterystyczne dla tego regionu są zachowane do dziś zamki krzyżackie i biskupie, m.in. w Olsztynie, Nidzicy, Szczytnie i Kętrzynie. Warto zobaczyć zespół katedralny we Fromborku oraz zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim. 

Zamki krzyżackie              

(fot. Zamek Nidzica)


    Pozostałością po okresie II wojny światowej są ruiny bunkrów kwatery Adolfa Hitlera w Gierżoły w okolicach Kętrzyna ("Wilczy Szaniec").  W 2003 roku  otwarta zostala  po raz pierwszy od 1945 r.  Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych - Mamerki 
k/ Giżycka.  
    Warto tez odwiedzić ogromny kompleks budynków i tuneli podziemnych w twierdzy Boyen k/ Giżycka.

Warownie i Twierdze               

(fot. Twierdza Boyen )


Stoki Narciarskie na Mazurach

    Wschodnia część województwa należy do najchłodniejszych klimatycznie obszarów w Polsce, dlatego istnieją tu ośrodki sportów zimowych usytuowane na Wzgórzach Szeskich i Górze Krzyżowej.

   W sezonie letnim proponujemy spływ kajakowy rzeką Sapiną o długości 35 km. Rozpoczynający się na jeziorze Kruklin k/Giżycka i kończący się koło Węgorzewa we wsi Ogonki na jeziorze Święcajty.

  TURYSTYKA AKTYWNA

>> Dodaj swoją ofertę >>

Copyright © 2001 - 2004 Agrowczasy.com

stat4u